Trigeneracija – technologija, kurios metu generuojama elektra ir gaminamos šilumos bei šalčio (vėsos) energijos. Tai kogeneracinės jėgainės ir absorbcijos įrenginio derinys, kai termofikacijos būdu pagaminta šiluma transformuojama į šaltį.

Taikant šią technologiją, įrenginiai efektyviai naudojami ištisus metus. Šaltuoju sezonu padidėja šilumos poreikis, tuomet įrenginys gamina šilumą. Vasaros sezonu, sumažėjus šilumos energijos poreikiui, gaunama šalčio energija. Klientas pagal poreikį nustato kiek įrenginys vienu metu gamins šilumos ir šalčio energijos. Absorbcijos įrenginys yra patrauklus tuo, jog yra itin patikimas, ilgai tarnaujantis bei keliantis nedidelį triukšmą.

trigeneracija-a

Kogeneracinė jėgainė su bendru išmetamųjų dujų ir variklio aušinimo sistemos šilumokaičiu skirta šiluminei energijai gaminti. Pagaminta šiluminė energija naudojama šilumos poreikiams aprūpinti arba tiekti į absorbcijos įrenginį ir gaminti šaltį (vėsą). Automatizuota sistema su trieigiu vožtuvu leidžia nuolat kontroliuoti termofikato panaudojimą šilumai ar šalčiui gaminti. Šiuo būdu šilumos ir šalčio energiją galima gaminti pagal metų sezoniškumo poreikius.

trigeneracija-b

Kogeneracinė jėgainė su atskira šiluminės energijos gavybos sistema leidžia efektyviau panaudoti gaunamus energijos kiekius. Išmetamosios dujos nukreipiamos tiesiai į absorbcijos įrenginį, kuris išmetamųjų dujų energiją transformuoja į šalčio energiją. Šios technologijos privalumas – didelis gaminamos šalčio energijos galingumas ištisus metus.

KOGENERACIJA = ELEKTRA + ŠILUMA
TRIGENERACIJA = ELEKTRA + ŠILUMA + ŠALTIS